Yüz Yüze Eğitim

YÖM Hibrit Anadolu Lisesi

Yüz Yüze Eğitim

MÜFREDAT PROGRAMI

Öğrencilerimiz MEB Eğitim Programı’nın felsefe, ilke ve kazanım ve becerileriyle;

  • STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik)
  • TOD (Tasarım Odaklı Düşünme)
  • PTÖ (Proje Tabanlı Öğrenme)
  • SEL (Sosyo-Duygusal Öğrenme) 

alanlarında eğitim alacaklar.

STEM

Bilim ve teknoloji, bugünün ve yarının dünyasında en temel ihtiyaçlarımıza cevap veren olmazsa olmaz kavramlardır. Eğitim alanında kullanılan Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (STEM) araçları da 21. yüzyılın bizden talep ettiği becerileri edinmemize olanak sağlar. 

Enerji, iklim, çevre, gıda ve eğitim alanlarında dünyanın mutlak çözümlere ihtiyaç duyduğu sorunlar mevcuttur. Bu sorunlara çözüm üretebilmek için de en temelde bilime ve bilimsel düşünceye ihtiyaç duyarız. Doğru sonuçlar elde edebilmemiz için doğru yolda ilerlememiz gerekir. Dolayısıyla bilimi geliştirmek için öncelikle bilimsel tabanlı teknolojileri kullanmalıyız. Aklın ve mantığın öncülüğünde mühendis bakış açısı ile düşünme biçimleri geliştirmeliyiz. Matematik ise doğanın ve bilimin dilidir. Doğayı ve bilimi anlamak içinde matematik dilini öğrenmeliyiz. Yani, STEM eğitimi yapısal olarak bilimi, teknolojiyi, mühendisliği ve matematiği içinde barındıran bütünsel, entegre bir öğretim ağı sağlar. 

TOD

TOD yani Tasarım Odaklı Düşünme’ye dayalı eğitim modelinde STEM içerisinde yer alan mühendis bakış açısını desteklemek adına alternatif stratejiler ve çözüm önerileri arar. Farklı bakış açıları geliştirmeyi ve kolektif düşünme şeklini aşılar.

PTÖ (Proje Tabanlı Öğrenme) 

PTÖ yani Proje Tabanlı Öğrenme’ye dayalı eğitim modelinde çocukların STEM’de geliştirdiği matematiksel düşünceyi destekleyecek araçlar geliştirilir. Bu eğitim modelinde soyut olandan somut bir şey elde etmek, problemlerin disiplinlerarası bağlantı kurularak ve sorgulanarak çözülmesi amaçlanır.

SEL (Sosyal Duygusal Öğrenme)

SEL yani Sosyal Duygusal Öğrenme’ye dayalı eğitim modelinde STEM’de  bulunan tüm bu araçları kullanırken, tasarlarken ve üretirken toplumsal ve psikolojik yönleriyle insani özelliklerimizin göz ardı edilmemesi gerekir. Dijital dünyadaki kimliğimiz hayatımızın önemli bir parçası haline gelmiş olsa dahi bizler sayılardan ve algoritmalardan ibaret canlılar değiliz. Bizler YÖM Hibrit Anadolu Lisesi’nde Sosyal Duygusal Öğrenme’ye dayalı eğitim modeli ile empati duygusunun temel alındığı bir insan okulu felsefesini öğretmeyi amaçlıyoruz.  

EĞİTİM DİLİ 

YÖM Hibrit Anadolu Lisesi’nde eğitim dili İngilizce’dir.

Öğrencilerimiz İngilizce hazırlık sınıfını tamamladıktan sonra Almanca ve İspanyolca yabancı dil eğitimleri alacaklar.

ENNEAGRAM TEMELLİ DANIŞMANLIK PROGRAMI

YÖM Hibrit Anadolu Lisesi’nde öğrencilerimizin kendilerine özgü duyumsal, duygusal ve bilişsel özelliklerini temel alan Enneagram Temelli Danışmanlık Programı’nı uyguluyoruz.

Enneagram Temelli Danışmanlık Programı’na göre öğrencilerimizi birbirleriyle kıyaslamadan, birbirlerinden üstün görmeden, her öğrencimizin birbirinden farklı ve biricik olduğunun bilinciyle doğuştan gelen karakteristik özelliklerini de öğrenme süreçlerine dahil ederek hareket ediyoruz.

ULUSLARARASI DEĞİŞİM PROGRAMLARI

Yeni kültürleri, anlayışları, yaşam ve eğitim tarzlarını deneyimlemenin öğrencilerimiz için oldukça öğretici olacağına inanıyoruz.

Bu doğrultuda öğrencilerimizin, evrensel etik kuralları ve insani değerleri ön planda tutarak uluslararası öğrenci değişim programları sayesinde farklı ülkelerde eğitim görmelerini sağlıyoruz.

YURT İÇİ VE YURT DIŞI KAMP PROGRAMLARI

Öğrencilerimizin kirli, gürültülü ve kalabalık şehir hayatında, sürdürülebilir bir yaşam biçimi geliştirmelerini ve doğayla olan ilişkilerini canlı tutabilmeyi önemsiyoruz.

Bu doğrultuda öğrencilerimiz için YÖM Kamp ile iş birliği halinde yurt içinde ve yurt dışında farklı temalarda gençlik kampları düzenliyoruz.

ATÖLYELER

YÖM Hibrit Anadolu Lisesi’nde atölyeleri, öğrencilerimizin kendilerini keşfetme, yeteneklerini açığa çıkarma ve becerilerini geliştirme yolculuklarında öğrenmenin merkezine koyuyoruz.

Öğrencilerimize atölyeler aracılığıyla merak etme, sorgulama, deneyimleme ve üretme alanları açıyoruz.

DANS – TİYATRO – SİNEMA – MÜZİK

Öğrencilerimizin sanat yoluyla kendilerini ve yaşadıkları dünyayı anlama / anlatma ihtiyaçlarını karşılayabilmek için fiziksel mekanlar ve atölyeler oluşturuyoruz.

BİREYSEL VE TAKIM SPORLARI

Öğrencilerimizin fiziksel ve zihinsel olarak gelişimlerini desteklemek için yogadan masa tenisine, eskrimden hentbola ilgi duydukları her spor branşına erişim imkanı sağlıyoruz.

MAKER ALANLAR

Öğrencilerimizin tüketen değil üreten olmalarını önemsiyor; özgürce yaratıcılıklarını açığa çıkarabilecekleri, yeni deneyimler edinecekleri, becerilerini geliştirecekleri Maker Alanlar oluşturuyoruz.

YÖM Hibrit Anadolu Lisesi’nde öğrencilerimiz Maker Alanlarda;

  • Sanat, zanaat ve tasarım odaklı,
  • Doğa ve ileri/geri dönüşüm odaklı,
  • Bilim ve teknoloji odaklı atölyelere katılabilecekler

We stop at nothing

Lorem ipsum dolor sit rot off gamet, cons ctetur adipi scing elit. Proin rutrum euismod dolor, ultri Lies aliq luam ekolor.

We Love To Explore​

Lorem ipsum dolor sit rot off gamet, cons ctetur adipi scing elit. Proin rutrum euismod dolor, ultri Lies aliq luam ekolor.

We Take It Step-By-Step

Lorem ipsum dolor sit rot off gamet, cons ctetur adipi scing elit. Proin rutrum euismod dolor, ultri Lies aliq luam ekolor.

We Keep It Simple

Lorem ipsum dolor sit rot off gamet, cons ctetur adipi scing elit. Proin rutrum euismod dolor, ultri Lies aliq luam ekolor.

Your Dream. Our Mission.

We Believe In Hard Work And Dedication

Lorem ipsum dolor sit orot alom amet, conse tetur adipiscing elit. Proin rutrum euismod off dolor ultricies aliq luam ekolor tolos alopma.

Elit ullamcorper dignissim cras tincidunt lobortis feugiat. Euismod quis viverra nibh cras pulvinar. In massa tempor nec feugiat nisl pretium.

meet our amazing team

The Faces Behind our Success

We Couldn’t Do It Without Them

Timothy Powell

Creative Director

Jennie Ryan

Art Director

Rod Mikey

SEO Specialist

Susan Poore

Digital Consultant

Lisa R. Boone

PPC Ninja

Kiara Foster

Head of Content

Edward Smith

Strategy Dreamer

Jennie Stone

Social Media

Nichole Reed

Senior Designer

Meet Our Clients

we work for them

Lorem ipsum dolor sit orot amet, conse ctetur adip scing elit. Proin rutrum euismod dolor, ultricies aliq luam off kool or taka ekolor.

Bilgi almak İçin

Bize ulaşın

small_c_popup.png

Hibrit Anadolu Lisesi Hakkında Bilgi Almak için

Öğrenci Bilgisi
Veli Bilgisi